Taivo Massaažiteraapiad

Massaažid

Teenuste nimekiri:

ehk Rootsi massaaž on kõige levinum massaažiliik ning kujutab endast erinevate liigutuste ja võtete kompleksi. Vastavalt kliendi soovile või vajadustele toimub kas kogu keha massaaž või keskendutakse ainult problemaatilistele piirkondadele (selg, kael, kukal, õlad, käed, jalad jne). Klassikalise massaaži toimel paranevad vere- ja lümfiringe ning ainevahetus, tugevneb immuunsussüsteem, väheneb lihaspinge ja stress. Massaaž mõjub lõõgastavalt vaimsete ja füüsiliste ülepingete korral ning sel on organismile nii otsene kui ka reflektoorne mõju nahas leiduvate närviretseptorite kaudu, mis on tihedalt seotud kesknärvisüsteemiga. Massaaži viiakse läbi spetsiaalsel massaažilaual või matil ja kestab vastavalt kliendi vajadusele kas 30 min, 1 h või 1,5 h. Tulemuse saavutamiseks on antud massaaži on soovitav võtta kuuridena 6–10 korda. Kestva taseme hoidmiseks soovitame jätkata massaažiga 1–2 korda kuus. Vastunäidustused: Pahaloomulised kasvajad, traumad, põletikulised haigused, südame-, neeru- ja maksapuudulikkus, liiga madal või kõrge vererõhk, nakkus-, naha- ja kilpnäärmehaigused.

on liigitunud eraldiseisvaks suunaks seoses sportlaste vajadusega saavutada optimaalne füüsiline vorm ja kiiremini taastuda. Balansseerimaks lihastasakaalu kasutatakse lisaks klassikalise massaaži võtetele ka erinevaid neuromuskulaarseid tehnikaid, venitusi ja liigesmobilisatsioone. Spordimassaaž on üldjuhul keha tugiaparaati detailsemalt käsitleva iseloomuga ja võib ka keskenduda üksnes keha lokaalse piirkonna probleemile. Spordimassaaži lähtepunktiks on harrastatav spordiala, millest joonistub välja koormuste jaotus keha erinevatele osadele. See võimaldab keskenduda enim koormatud piirkondadele, avastada probleemid ja nende põhjused. Igal spordialal on iseloomulik talle omane spetsiifika, mistõttu spordiala harrastaja tugiaparaadi võimalikud probleemid on tihedalt sellega seotud. Teiselt poolt tuleb arvestada kõiki elu jooksul saadud traumasid, mis võivad füüsilise koormuse suurenemisega omalt poolt mõju avaldada ning probleemide allikaks olla. Spordimassaaži efektiivsuse tagamiseks on ülioluliseks aspektiks masseeritava-massööri vaheline infovahetus ja koostöö. Seetõttu tuleks enne seanssi anda hinnang oma füüsilisele ja vaimsele seisundile ning leida vastus küsimusele, mis täpsemalt muret tekitab ja kas hiljutises tegevuses on olnud (koormuslikke) muutuseid. Massaazi metoodika valitakse sõltuvalt eesmärgist. Vastavalt valitakse ka massaaži tempo: – Kiire tempo reflektoorselt ergutab e stimuleerib närvisüsteemi – Aeglane tempo rahustab närvisüsteemi

Tui Na on idamaine kehateraapia, mida on kasutatud Hiinas juba 4000 aastat ning mida praktiseeritakse seal igas haiglas ja kliinikus. Tui Na massaaž on Traditsioonilise Hiina Meditsiini haru ning põhineb samal teoorial. Massaaži peamine eesmärk on mõjutada energiakanaleid ja punkte, et taastada Qi energia (eluenergia) liikumine. Tui Na massaaž paneb vere käima ja energia liikuma, mille tulemusel paraneb keha isetervenemise võime. Tui Na tähendus hiina keeles väljendab selle manuaalse ravimeetodi jõulist iseloomu: „Tui“ tähendab „suruma“ ja „Na“ tähendab „haare“. Tui Na massaaži võib Lääne praktikatest võrrelda osteopaatia, kiropraktika või füsioteraapiaga. Kuid Tui Na eelis kõigi nimetatud ravimeetodite puhul on see, et Tui Na ei mõjuta ainult lihaseid ja liigeseid, vaid energia (eluenergia) voolu kehas. Tui Na avaldab survet meridiaanidele ja nendel asuvatele punktidele, mõjutades Qi (eluenergia) vaba ja ühtlast voolamist läbi kogu keha. Hiina meditsiini seisukohalt on kõik haigused põhjustatud Qi voolamise tasakaalutusest ja selle voole seatud takistustest. Kui Qi voog kehas on tasakaalus, on inimene lõõgastunud, rahulik ja innukas. Olete saavutanud painduvuse ja vabanenud valudest. Enamikule inimestest on see tuttav, kuid me kogeme seda harva. Tavaliselt toimivad inimesed allpool optimaalset energia taset. Tui Na massaaž keskendub eelkõige mingile terviseprobleemi lahendamisele ja ei pea haarama kogu keha. Kui seda siiski teha, siis on massaažil ka lõõgastav toime.

Tegemist on uue massaaziliigiga, mis kogub populaarsust nii töökohtades kui ka erinevatel firmaüritustel. On-site massaaz on välja töötatud spetsiaalselt kontoritöötajate vajadustest lähtuvalt, sest töö sundasendis ja pikad päevad arvutiga töötades toovad kaasa mitmeid terviseprobleeme. Üha kiireneva elutempo tõttu muutub oluliseks, et ka tööpäeva jooksul oleks töötajatel võimalus hoolitseda oma tervise ja hea enesetunde eest. Vaimne pinge, ületöötamine, ebamugav töökoht, madal töömotivatsioon ja vähene füüsiline aktiivsus toovad varem või hiljem kaasa tööst tüdimuse, väsimuse, haigestumise ja mitmed vaevused lihastes ning liigestes. Kõigi nende probleemide leevendamiseks on nüüd uus ning lihtne võimalus – massaaz energiatoolil ehk on-site massaaz, mille saab tellida otse kontorisse. Massaaz on-site toolil kestab 20-30 minutit ja on suunatud pinges piirkondadele nagu kael, kukal, selg, õlad ja käed. Massaazi tehakse läbi riiete, eemaldama peaks vaid paksemad üleriided ning ehted. Antud protseduuri ajal massaaziõli ei kasutata. Massaazi viiakse läbi spetsiaalselt disainitud on-site ehk energiatoolil, mis aitab inimesel kiiresti ning kergelt lõdvestuda. Oma eripära poolest sobib antud massaaz rutiinset või sundasendis tööd tegevatele inimestele (kontoritöö, töö arvutiga, liinitöö, õppimine jne). Massaazi tulemusena tõuseb inimese produktiivsus, saadakse lisaenergiat, vähenevad sundasendis ja rutiinse tööga tekitatud pinged, paraneb enesetunne, maandatakse stressi. Peale massaazi võib koheselt naasta oma igapäevaste toimetuste juurde. Antud massaazi eripäraks on ülimalt efektiivsed teraapilised tulemused lühikese aja jooksul ehk inimene tunneb end märgatavalt energilisemana koheselt peale esimest massaazi.

Tai massaaž on ideaalne stressi maandamiseks, depressioonist ja kroonilisest väsimusest vabanemiseks, töökuse tõstmiseks ja mõtlemise kiirendamiseks. Massaaži käigus töödeldakse kogu keha jooga laadsete venituste ja vajutustega ning avatakse liigesed ja energialiinid. Massöör kasutab oma keha raskust, et teostada tugevaid surumisi nii käte, jalgade, põlvede kui ka küünarnukkidega. Tai massaaž  harmoniseerib keha, annab energiat, vabastab stressist ja pingest ning vaigistab meelt. Peale massaaži on samaaegselt nii lõdvestunud kui ka erk olek.

MER-kehatöö (ingl myofascial energetic release) kujutab endast lihas- ja sidekoe energeetilist vabastamist, mille eesmärk on eemaldada valu ja pinged ning häälestada keha isetervenemisele. Selles on ühendatud tervikuks parimad kehatöö- ja massaažitehnikad. See on kombinatsioon süvalihaste ja sidekoe massaažist, mis aitab aeglase sügava puudutuse, venituse, hingamise ja lõdvestuse abil pinged vabastada ja taastada sidekoe loomuliku elastsuse, andes sellele tagasi painduvuse ja elujõ MER-teraapiat tehakse kuurina.

Teraapilise massaaži eesmärk on kliendi häirunud funktsioonide taastamine ning olemasolevate funktsioonide säilitamine ja parandamine. Kasutatakse erinevaid tehnikaid (akupressuur, trigerpunkti teraapia,venitus harjutused, süvakoetehnikad, gua sha, osteopaatia) vastavalt vajadusele. Lähtutakse inimese tervise seisundist ja individuaalsest vajadusest. Seanss koosneb kliendi seisundi hindamisest, teraapiast ja nõustamisest.

Kuivnõelaravi (dry needling) on teraapiameetod, mida kasutatakse müofastsiaalse valusündroomi leevendamiseks. Protseduuri käigus mõjutatakse valulikku piirkonda – nahka ja lihast – keerates või liigutades (sisse-välja) nõela lihases eesmärgiga tekitada väikeseid lokaalseid lihastõmblusi. Protseduuri tulemuseks on lihaspinge vähenemine, normaalse lihasfunktsiooni taastumine ja valu vähenemine. Kuivnõelaravi kombineeritakse teiste konservatiivsete valusündroomi leevendamise meetoditega nagu nt venitamine, külma- või soojaravi, massaaz, kinesioteipimine, füüsikaline ravi ja terapeutiline harjutus. Esimesel protseduuril piirdutakse 1-2 lihase raviga (kuni 5 nõela). Rohkem kui viit lihast ühel protseduuril ei ravita (kuni 15 nõela). Protseduuri järgselt esineb ravipiirkonna hellust, mis möödub tavaliselt 12 tunni (max 72 tunni) jooksul. Protseduuril kasutatavad nõelad on peenikesed (läbimõõt 0,16-0,30 mm) ning sõltuvalt kehapiirkonnast ja nõelumistehnikast erineva pikkusega – pindmiseks nõelumiseks 10-20 mm ja süvanõelumiseks 25 – 120 mm pikkused. Nõelad on ühekordselt kasutatavad.

Kuivnõelaravist võib olla abi kui on diagnoositud:

 • alaselja valu
 • kaela- ja õlavöötme valu
 • epikondüliit
 • külmunud õla sündroom
 • skeletilihassüsteemi pingetest tingitud peavalu jt

Kuivnõelaravi on vastunäidustatud kui Teil(e) on:

 • nõelamaterjali (metalli) allergia
 • hirm nõelte ees
 • probleemid vere hüübivusega
 • südamehaigus
 • valupiirkonnas krooniline liigese ebastabiilsus (nt õlaliigese ebastabiilsus)
 • kasvaja
 • invasiivsed protseduurid ususliselt vastuvõetamatud

Kinesioteipimise eesmärk on taastada, parandada ning soodustada lihaste ja liigeste füsioloogilist liikumist ilma liikuvust piiramata. Kinesioloogiline teipimine on meetod, mis põhineb keha enda loomulikul paranemisel. Selleks kasutatakse spetsiaalselt välja töötatud teipi, mis laseb nahal hingata ning võimaldab lihas-liigesaparaadi ulatuslikku liikumist. Kinesioteipimine pakub õrna ning tõhusat lähenemisviisi neuromuskulaarsele süsteemile, mis aitab aktiveerida vere- ja lümfiringet, leevendada lihasvalusid. Samuti lisab mugavust ja stabiilsust kehale. Kui lihas on ülekoormatud või vigastatud, siis see muutub põletikuliseks ja tursub.Tursunud lihas survestab seestpoolt nahka, mille tagajärjel kokkusurutud lümfiringe aeglustub. Lümfivedeliku kuhjumisel aktiveeruvad valuretseptorid ja tulemuseks on valuaisting, mis nõrgestab kahjustatud lihast ja aeglustab paranemist. Korrektselt paigaldatud teip tõstab nahka ning suureneb vaba ruumi naha ja nahaaluse koe vahel. Selle tulemusel paraneb lümfivedeliku ringlus ja kiireneb iseeneselik paranemisprotsess. Paigaldatud kinesioteibi toimel turse alaneb, valu väheneb ning lihase jõu-ja elastsusomadused paranevad.
massaaž

Massaaži aegade ja hindade kohta saad täpsemalt lugeda siit.